jindrich.saur.cz

Windows 8 – Microsoft vtipkuje

Microsoft připravuje novou „revoluční“ verzi svého operačního systému. Bude navazovat na předchozí Windows 7 a bude to tedy Windows 8. Chcete-li si jej předem vyzkoušet, můžete si již nyní ze stránek Microsoftu stáhnout „předběžnou verzi“ Windows 8 Consumer Preview. Výjimečně nepřeskakujte rovnou na možnost stažení, ale přečtěte si, co má Microsoft na srdci.

Hned v prvním odstavci totiž upozorňuje na „integrované nástroje pro vytvoření bitové kopie ISO“ a upozorňuje, že „Tyto nástroje fungují ve většině předchozích verzí systému Windows (s výjimkou Windows XP a starších verzí)„.

Zřejmě byly vydány i nějaké vezre, které mi unikly, protože jinak mi z toho logicky vychází, že nástroje budou fungovat ve Windows 7 a nepříliš povedených Windows Vista. Uvážíme-li, že Windows Vista mají podíl necelých 10% (zdroj), pak ona „většina předchozích verzí“ znamená pouze Windows 7.

Windows8-Consumer_Preview

Zatímco web vytváří marketingoví profíci, schopni pozitivně napsat i výzvu k návštěvě berňáku, systém samotný musí ještě zkontrolovat. Například se musí rozhodnout, jestli budou s uživatelem komunikovat v češtině, angličtině, nebo to prostě „mixnou“…

Windows8-cz-vs-en

Mimochodem, budete-li zuřivě hledat nabídku start, která je roky standardně k nalezení v levém dolním rohu obrazovky, budete hledat marně. Nabídku start nahrazují dlaždice rozeseté po obrazovce 🙂

Windows8-start-velka

Kategorie:   Informační technologie

Tags:  ,