jindrich.saur.cz

Víkendová reportáž

Na uplynulý víkend (22.-23.04.2006) jsem avizoval spoustu akcí. Je vidět, že zima už předala vládu a všichni se pomalu přesouváme z vyhřátých bytů ven. I já jsem si naložil batoh s foťákem na záda a vyrazil do ulic. Samozřejmě, že jsem nemohl stihnout všechno, ale snažil jsem se…

V sobotu ráno jsem vyrazil na první akci – 5.ročník Jarní výstavy koní a všeho co ke koním patří a I. kolo V.ročníku Českého skokového poháru, který se konal na pražském Císařském ostrově. Asi nejsledovanějším tématem byly skokové soutěže konané na venkovním kolbišti. Během několika hodin jsem nafotil téměř 400 fotek. Po důkladné mazací akci jsem nakonec vystavil jenom 24 z nich. Najdete je na adrese http://fotecka.net/thumbnails.php?album=71.

Ještě v areálu jsem se rozhodoval kam dál. Chtěl jsem vyrazit na přehlídku historických vozů. Problémem ale bylo, že jsem netušil, kde se v Horních Počernicích nachází Chvalská tvrz. Začal jsem tedy ve volné chvíli mazat nepovedené fotky z foťáku a nešel tam přefocený časopis Oldtimer speciál obsahující kalendář akcí na rok 2006.

Netrvalo dlouho a už jsem se přesouval na vrch Vítkov, kde VW Veteran Club pořádal již pátý ročník soutěže Jarní sprint na Vítkově. Po ukončení soutěže následovala spanilá jízda Prahou.

Fotky z této akce naleznete zde – http://fotecka.net/thumbnails.php?album=72.

V sobotu se mi navečer ještě podařilo navštívit obchodní centrum Letňany, kde probíhala Velká show medvědích maskotů. Bohužel jsem tam asi nebyl ve správnou dobu, protože se mi na akci nepovedlo najít něco fotograficky zajímavého a proto jsem si to brzy namířil zpátky domů.

V neděli jsem zavítal na Karlův most, kde historickým průvodem začínaly Svatojiřské slavnosti. Na akci vystupovala například skupina Jagabab se svou historickou hudbou. Také proběhlo šermířské vystoupení. Návštěvníci mohli v přilehlých krámcích ochutnat sekaný turecký med, nebo kopřivové pivo.

Svatojiřské slavnosti se svou „velikostí“ řadí mezi menší akce pořádané na stejném místě (a většinou i stejnými lidmi). přicházející bouřka mě donutila schovat foťák a dát se na úprk, proto ani z této akce žádné fotky nečekejte…

Kategorie:   Fotografie