jindrich.saur.cz

Motion Stills – bod pro Google

Tohle se Gůglu opravdu povedlo. Nemyslím teď to, že předstihl Apple a stal se nejcennější značkou světa – to nám, běžným uživatelům, může být úplně šumák. Ale Google reálně rozpohyboval živé fotky od Apple.

Apple s novými iPhony (od iPhone 6s) přišel s funkcí „live photos“ (živé fotky). Něco vyfotíte, ale telefon ve skutečnosti místo fotky udělá krátké video. Vám, i všem ostatním, se to stále jeví jako fotka, ale stačí při prohlížení trochu přitlačit na displej telefonu a fotka se začne pohybovat. Moc pěkná funkce. Jenom tak trochu k ničemu, protože „živou fotku“ nijak rozumně nenasdílíte světu, tím méně mimo svět Apple. Můžete si zavzpomínat na dobu papírových fotek v albu a nechat kolovat mezi přítomnými svůj telefon, ale co když chcete živou fotku sdílet dát?

A právě k tomu slouží aplikace Motion Stills. Google přišel s aplikací, která je určena pouze pro konkurenční iOS a elegantně vyřešil problém, se kterým se uživatelé iPhone potýkají. Je dost pravděpodobné, že Apple má pro práci s živými fotkami nějaký vlastní plán, nicméně než jej zrealizuje je tu řešení od Google.

Aplikaci je možno stáhnout z iTunes Store. Při testování mi často padala, ale přesto funguje. Exportovaná videa ukládá do formátu MOV (krátké video), nebo animovaného GIFu.

Pokud živé fotky neznáte, podívejte se na následující obrázek:

live_photo

A teď to porovnejte s tím, co z „obyčejného obrázku“ vytáhne aplikace Motion Stills:

 

Za mne palec nahoru.

 

Kategorie:   Fotografie