jindrich.saur.cz

Dodatek k pracovní smlouvě

Tak tu máme zase nový rok. Mnoho lidí si jistě dalo spoustu krásných předsevzetí, jejichž nesplnění budou obhajovat před svými kamarády nejrůznějšími výmluvami. Někteří budou jistě muset také splatit spoustu závazků, jenž jim takhle vznikly. Velice obvyklé předsevzetí je: „přestávám kouřit. Pokud to poruším, platím karton šampaňského…“. Takové lidi mám rád, jelikož mám rád i to šampaňské.
Jak by to ale mohlo dopadnout, kdyby si třeba vaše firemní vedení dalo jako předsevzetí zefektivnění vaší práce? Mohli byste třeba dostat k podpisu následující dodatek k pracovní smlouvě.

 

 • Dny nemoci.
  Už nejsme ochotni déle akceptovat potvrzení od lékaře, že jste práce neschopni, protože když jste schopni zajít k lékaři , jste schopní dojít i do práce. 
 • Chirurgické zákroky.
  Veškeré operace jsou v době kdy jste zaměstnaní u naší firmy zakázané! Přijali jsme Vás jako celého (neporušeného) člověka. Nechat si něco odstranit je bráno jako hrubé porušení pracovní kázně. 
 • Volné dny.
  Každý zaměstnanec má nárok na 104 volných dnů za rok. Tyto se budou nazývat soboty a neděle. 
 • Absence z důvodu vlastního úmrtí.
  Tato absence Vám bude omluvena pouze za předpokladu, že naší firmu uvědomíte nejméně 14 dnů předem, jelikož jste povinni zaškolit svého následníka. 
 • Návštěva toalety.
  Návštěvu na toaletách je třeba řídit dle abecedního pořádku. Například všichni zaměstnanci začínající na písmeno „A“ půjdou na toaletu mezi 8:00 až 8:20, písmeno „B“ 8:20 až 8:40 atd.
  Pokud to nestihnete v uvedeném čase, musíte počkat do druhého dne, nebo si vyměnit „časenku“ s jiným zaměstnancem. Toto musí být písemně poveleno od vedoucích obou zaměstnanců.
  Kromě toho jsou stanoveny pouze 3 minuty na použití toalety. Po uplynutí tohoto limitu se ozve alarm, toaletní papír se ukryje a otevřou se dveře. 
 • Přestávka na oběd.
  Hubení zaměstnanci dostanou na oběd 1 hodinu, protože se potřebují více najíst, aby lépe vypadali. Zaměstnanci s přiměřenou váhou dostanou na oběd 30 minut, to stačí aby si váhu udrželi. Tlustí zaměstnanci dostanou na oběd 5 minut, to jim úplně stačí na vypití odtučňovacího koktejlu a spolknutí tablety se stejným účinkem. 
 • Kodex oblékání.
  Doporučujeme, aby zaměstnanci chodili oblečeni přiměřeně svému platu.
  Pokud u Vás uvidíme značkové oblečení usoudíme, že jste na tom finančně dobře a nepotřebujete zvýšit plat.

Děkujeme Vám za loajalitu vůči naší firmě. Jsme tu na to, abychom zabezpečili pozitivní zaměstnanecké ovzduší. Proto jakékoliv stížnosti, otázky, komentáře, nezdary, očekávání a obvinění směrujte jinde.

 

Přejeme vám příjemný den

Váš menežment

Kategorie:   Vtípky